Հունիսի 10-ին ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Նաիրա Զոհրաբյանը եւ խմբակցության անդամներ Էլինար Վարդանյանը, Ստեփան Մարգարյանը, Վահան Բաբայանը հանդիպել են ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովի Հայաստանի հարցերով համազեկուցողներ Աքսել Ֆիշերի եւ Ալան Միլի հետ:
Հանդիպման ընթացքում խմբակցության ղեկավար Նաիրա Զոհրաբյանը ներկայացրել է կուսակցության դիրքորոշումը երկրի ներքին եւ արտաքին քաղաքական գործընթացների, սոցիալ-տնտեսական խնդիրների վերաբերյալ:
Անդրադարձ է եղել նաեւ փետրվարյան ներքաղաքական իրադարձություններին. «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության ներկայացուցիչները նշել են, որ իրենց քաղաքական օրակարգը չի փոխվել, երկիրը կանգնած է լրջագույն սոցիալ-տնտեսական մարտահրավերների առաջ, եւ անհրաժեշտ է քաղաքական ուժերի լայն համախմբում` երկրի առջեւ ծառացած խնդիրները լուծելու համար:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաեւ Հայաստանում նախանշված սահմանադրական փոփոխություններին: Այս համատեքստում ԲՀԿ-ն ներկայացրել է իր մոտեցումը առաջարկվող փոփոխությունների վերաբերյալ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաեւ Հայաստան-Եվրամիություն հարաբերությունների օրակարգին առնչվող հարցեր: Նաիրա Զոհրաբյանը՝ որպես ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հանձնաժողովի նախագահ, ներկայացրել է ՀՀ-ԵՄ ապագա իրավական փաստաթղթի օրակարգի վերաբերյալ կուսակցության մոտեցումները:

On June 10 the Head of the NA Prosperous Armenia Faction Naira Zohrabyan and the members of the Faction Elinar Vardanyan, Stepan Margaryan, Vahan Babayan met with Axel Fischer and Alan Mill, the Co-Rapporteurs on Armenia of the PACE Monitoring Committee.
In the course of the meeting the Head of the Faction Naira Zohrabyan presented the position of the party on the inner and external political processes of the country and the social-economic problems.
The February inner-political events were also touched upon: the representatives of the Prosperous Armenia Party (PAP) have noted that their political agenda has not been changed; the country stands before the most serious social-economic challenges, and wide consolidation of political forces is necessary for solving the problems the country faces.
The interlocutors also referred to the pre-indicated constitutional amendments in Armenia. In this context the PAP introduced its approach on the proposed amendments.
During the meeting issues regarding the agenda of Armenia-European Union relations were also discussed. Naira Zohrabyan, as the Chair of the NA Standing Committee on European Integration presented party’s approaches on the agenda of the RA-EU future legal document.