Հունիսի 10-ին ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Նաիրա Զոհրաբյանը եւ խմբակցության անդամներ Էլինար Վարդանյանը, Ստեփան Մարգարյանը, Վահան Բաբայանը հանդիպել են ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովի Հայաստանի հարցերով համազեկուցողներ Աքսել Ֆիշերի եւ Ալան Միլի հետ:
Հանդիպման ընթացքում խմբակցության ղեկավար Նաիրա Զոհրաբյանը ներկայացրել է կուսակցության դիրքորոշումը երկրի ներքին եւ արտաքին քաղաքական գործընթացների, սոցիալ-տնտեսական խնդիրների վերաբերյալ:
Անդրադարձ է եղել նաեւ փետրվարյան ներքաղաքական իրադարձություններին. «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության ներկայացուցիչները նշել են, որ իրենց քաղաքական օրակարգը չի փոխվել, երկիրը կանգնած է լրջագույն սոցիալ-տնտեսական մարտահրավերների առաջ, եւ անհրաժեշտ է քաղաքական ուժերի լայն համախմբում` երկրի առջեւ ծառացած խնդիրները լուծելու համար:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են նաեւ Հայաստանում նախանշված սահմանադրական փոփոխություններին: Այս համատեքստում ԲՀԿ-ն ներկայացրել է իր մոտեցումը առաջարկվող փոփոխությունների վերաբերյալ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաեւ Հայաստան-Եվրամիություն հարաբերությունների օրակարգին առնչվող հարցեր: Նաիրա Զոհրաբյանը՝ որպես ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հանձնաժողովի նախագահ, ներկայացրել է ՀՀ-ԵՄ ապագա իրավական փաստաթղթի օրակարգի վերաբերյալ կուսակցության մոտեցումները:

10 июня руководитель фракции ППА Н.Зограбян и члены фракции Э.Варданян, С.Маргарян, В.Бабаян встретились с содокладчиками мониторинговой комиссии ПАСЕ по вопросам Армении Акселем Фишером и Аланом Миллом.
В ходе встречи руководитель фракции ППА Н.Зограбян представила позицию партии по внутри-   и внешнеполитическим процессам, социально-экономическим проблемам страны.
Затронуты были также февральские внутриполитические события: представители ППА отметили, что их политическая повестка не изменилась, страна стоит перед серьезнейшими социально-экономическими вызовами, и для решения вставших перед страной проблем необходима широкая консолидация политических сил.
Собеседники обратились также к намеченным конституционным реформам в Армении. В этом контексте ППА представила свой подход по предлагаемым изменениям.
В ходе встречи обсуждены также отношения Армения – Евросоюз. Г-жа Зограбян, как председатель Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции, представила подходы партии по повестке будущего правового документа РА – ЕС.